Talent a kariéra – tato softová témata přeci nelze digitalizovat! Nebo ano?

Firmy, které plánuji růst a chtějí být dlouhodobě konkurenceschopné, potřebují řídit i své talenty a kariéru svých zaměstnanců. Je to široké téma a způsobů, jak to mohou firmy pojmou, je mnoho. Patří sem kalibrační schůzky k hodnocení potenciálů zaměstnanců dle různých kritérií, plánování nástupců na klíčové a na manažerské pozice, postupná příprava těchto nástupců na cílové pozice, taky design kariérních map a cest v rámci firmy, díky kterým můžou zaměstnanci růst v rámci firmy a nemusejí proto odejít.

Součástí kariérních cest jsou ideálně i konkrétní požadavky a tipy pro posun z jedné role do jiné oblasti, aby zaměstnanec vědel, na něm potřebuje zapracovat, pokud se chce posunout do této oblasti.

Pokud s těmito HR procesy již pracujete nebo se jen chcete inspirovat, jak je vystavět, můžete využít různé nástroje, které tyto procesy podpoří. Tak jako ve všech oblastech digitalizace, i tady platí, že to může být celé spektrum řešení – od „lowcost“ nástrojů, které propojí ty nejdůležitější milníky v procesu přes komplexní HR systémy „all in one“.

Výsledné řešení jsou pak různá, dle toho, co firma potřebuje – od jednoduchých vizualizací přes interaktivní stránky až po aplikace, které ulehčují orientaci všem zaměstnancům a zlepšují tak tzv. employee experience a vnímání zaměstnanců o kariérových možnostech ve firmě.

Díky propojení expertů na digitalizaci a zkušených HR profesionálů Vám dokážeme pomoct uchopit tyto procesy tak, aby co nejlépe pomohli dané firmě.

Jak Vám můžeme pomoct?

Ozvěte se nám, dohodneme si schůzku k zmapování toho, jak fungujete teď a na základě toho Vám navrhneme alternativy řešení v různých cenových hladinách. Je pak na vás, která možnost vám dává největší smysl z pohledu přínosu versus nákladů. 

Může vás zajímat